KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14598181
nr 1459 8181
Sven Deurell
(1904-1967), Sverige
Oljemålning, Signerad, hus. Olja på duk, 28x35cm, yttermått inklusive ram: 36x44cm
Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 4 april 2022
kl 18:56:21
100 kr
250 kr
Sven Deurell
Läs mer om Sven Deurell
Lis Husberg (f. 1920)